Chobotničky pro Nedoklubko

V úterý 28. 5. jsme završili jeden z našich dlouhodobých projektů hodin estetické výchovy. Celý školní rok naše studentky háčkovaly chobotničky pro miminka do dlaně. Výrazně se zapojili i rodinní příslušníci, takže jsme nakonec shromáždili přes 200 chobotniček, čepiček, ponožtiček a čtyřlístků. Paní Markéta Řehořová, která si přijela naše výtvory převzít, kvintě, 1.B, ostatním háčkařům i některým učitelům vysvětlila, jak Nedoklubko funguje, co dělá a kam naše chobotničky a ostatní výrobky poputují. Během přednášky jsme měli možnost prohlédnout si tištěné materiály, které Nedoklubko vydává, zhlédnout několik propagačních videí a pochovat si panenku představující nedonošené miminko. Na mnoho z nás to silně zapůsobilo.

Všichni zúčastnění měli skvělý pocit, že mohli podpořit dobrou věc. Na chodbě v prvním patře naproti kabinetu estetické výchovy je nainstalován informační koutek pro všechny, kteří by měli zájem se dozvědět něco víc. V příštím roce chceme v tomto projektu pokračovat a uvítáme všechny, kteří by se k nám chtěli přidat.

Webové stránky Nedoklubka : https://www.nedoklubko.cz/pomahejtesnami/tvoreni/

V galerii najdete dokumentaci přednášky i naší tvorby

autor: vackova / vloženo: čen 4, 2024