Zajímavá beseda

(Zuzana Mrázková) Nestává se často, aby se studenti střední školy mohli setkat s předním českým politikem. Studenti třetích a čtvrtých ročníků našeho gymnázia tuto příležitost dostali 21. února. Svou návštěvou nás poctil poslanec Parlamentu ČR a bývalý ministr spravedlnosti JUDr. Jiří Pospíšil.

Jak už napovídá funkce i titul pana Pospíšila, řeč byla hlavně o zákonech a právu, přes jehož historický vývoj jsme došli až k nové podobě Občanského zákoníku, který bude platný od začátku příštího roku a který byl hlavním tématem našeho setkání. JUDr. Pospíšil nám přiblížil jednotlivé okruhy, ze kterých se nový zákoník skládá, a nastínil nám nejpodstatnější změny, zejména v oblasti vlastnictví. Už v tuto chvíli padaly různé, někdy všetečné dotazy od nás - studentů. Poté následovala hodinová řízená debata, během které byla otevírána i kontroverznější témata, např. prezidentská amnestie, přímá volba hlavy státu, poslanecká imunita a mnoho dalších. Na závěr Jiří Pospíšil poradil s výběrem vysoké školy budoucím studentům práv, prohlédl si budovu našeho gymnázia a odjel alespoň s tak dobrou náladou, s jako přijel.

autor: admin / vloženo: úno 28, 2013