Takový je Olda Ježek

(Marie Poledníková a Stanislav Lidinský) Forty, vierzig, cuarenta, guarante, sorok, guerante, štyridsať - zazpívali jsme RNDr. Oldřichu Ježkovi na schodech naší školy „Olda má narozeniny“ a popřáli mu od srdce k pracovním kulatinám. Pan profesor slaví rekord v životě školy. Čtyřicet let poctivé pedagogické práce v oborech matematika a fyzika.

Předstihl délkou svého pedagogického působení Mgr. Hanu Jurajdovou (35 roků), PhDr. Otakara Kolmana (36 roků), RNDr. Václava Boušeho (36 roků) i profesora Josefa Rejlka (37 roků). Řada jeho kolegů a kolegyň, ale také mnozí lékaři, učitelé, docenti, špičkoví technici a inženýři byli jeho žáky. Rádi se za ním vracejí a má mezi nimi mnoho osobních přátel. V dnešní době je trendem měnit pracovní pozice, zaměstnavatele i pracovní náplň…Učitelé jsou ale trochu jiní. Jsou rádi s mladými, záleží jim na dobrém jménu „své“ školy, těší je, když jim jejich bývalí studenti přivádějí své děti! Takový je Olda Ježek. Přejeme mu do dalších pracovních let, ať si zachová pedagogický optimismus, zdraví a nadšení nejen pro matematiku a fyziku. A závidíme - děti jeho prvních studentů mu s důvěrou svěřují své potomky.

autor: admin / vloženo: říj 16, 2014