Chcete být bankéřem?

Seznámení studentů z maturitních ročníků s vybranými úseky historie bankovnictví bylo úkolem ing. Zbyňka Kalabise z Bankovního institutu vysoké školy Praha, který přijal pozvání na naši školu. Přednáška nesla zajímavý název „Střípky z dějin bankovnictví“, konala se 1. října 2015 v sále školy a obohatila naše vědomosti z hodin dějepisu o řadu nových informací.

Svůj výklad zpestřil mnoha fotografiemi, mezi nimiž se například objevily i velice zjevné padělky eurobankovek, které nás pobavily hlavně svým vzhledem. Ostatně se o tom sami můžete přesvědčit v přiložené fotogalerii. Také nás překvapil fakt, že bankovky vydržely poměrně dlouho v oběhu, dokud je neodhalila centrální banka.

Děkujeme mu touto cestou a jsme si jisti, že mnohé z nás inspiroval k následnému studiu ekonomie.

Pan ing. Kalabis nám v reakci na přednášku poslal i své hodnocení a celkový dojem přednášejícího:

Dojem z aktivity studentů (1 - byli velmi aktivní až 5 - byli velmi pasivní):

1 – studenti byli opravdu velmi aktivní a projevovali značný zájem o přednášenou problematiku. Měli také solidní „dějepisný“ základ, takže neměli problém zařadit probíranou látku do konkrétních historických souvislostí.

Všechno bylo naprosto skvěle zorganizované.

autor: admin / vloženo: říj 1, 2015