Cambridge First 2016

Stejně tak jako v předchozích třech letech i letos budou někteří studenti angličtiny skládat zkoušku Cambridge First. Zkouška proběhne 19. března 2016 v prostorách školy.

Náplň zkoušky je stále zaměřena na ověření základních jazykových dovedností studentů, kterými jsou: poslech, čtení, psaní (sloh), znalost gramatiky a slovní zásoby a také mluvený projev. Formát zkoušky je stejný jako v přechozím roce, kdy byla zkouška upravena. V letošním roce studenty žádné překvapení nečeká. Zkouška bude opět mít počítačovou formu a písemná i ústní část stejně jako letech minulých proběhne v jednom dni a v pohodlí gymnázia.

V roce 2016 se ke zkoušce chystá zatím zhruba desítka studentů, kteří v těchto dnech (doufám) pilně trénují zkušební testy online. Většina z nich se připravuje již od září 2015, a tak se dá očekávat, že všichni zkoušku úspěšně zvládnou. Certifikát studenti obdrží měsíc po absolvování zkoušky a studentům, kteří se hlásí na vysoké školy, se může hodit. Ocení ho například ti, kdo uvažují o ČVUT nebo právnické fakultě.

Nicméně registrace stále ještě není uzavřena. Potenciál zkoušku dobře zvládnout mají většinou studenti od sexty výše (víceleté gymnázium) nebo studenti třetích a čtvrtých ročníků (4 leté gymnázium). Pokud máte ještě někdo zájem nebo o někom víte, informační leták i přihlášku najdete na školním webu nebo můžete kontaktovat Petru Skálovou. Registrace končí 28. února 2016.

autor: admin / vloženo: úno 16, 2016