Mluvčí ČOV na berounském gymnáziu

Nestává se každý den, abychom ve škole mohli přivítat významného hosta, navíc hosta, který má s naší školou něco společného – je totiž jejím absolventem z roku 1997. Každá škola je hrdá na své bývalé studenty, kteří se dokázali prosadit, v něčem vynikli nebo se stali mediálně známými. A je jedno, zda se jedná o sportovce, jako např. o hokejistu Jirku Fischera, Martina Růžičku či trenéra Josefa Jandače, nebo o moderátory – Leoše Mareše nebo sportovního redaktora Radka Macháčka. Do této řady můžeme s hrdostí zařadit i PhDr. Alexandra Klimenta, bývalého mluvčího Slávie a současného mluvčího Českého olympijského výboru, který ve čtvrtek 20. března 2014 zavítal mezi naše studenty.

Mluvčí ČOV p.Kliment 20.3.2014Otázky se na pana Klimenta jen sypaly, zajímali se studenti i přítomné paní učitelky a dotazovaný velmi zasvěcené odpovídal a vysvětloval. Studenty rozesmála zmínka o nedostatečné z matematiky v prvním ročníku od pana Ježka. Jinak jsme se dozvěděli plno faktů o fungování olympijských her, o náročnosti povolání mluvčího, o sportovcích. Také se mnozí zajímali o fungování Slavie, o to, kdo je mu sympatický ze sportovců. Tady asi zvítězila Eva Samková a freestylisté.
Mluvčí ČOV p.Kliment 20.3.2014Vymezený čas utekl jak voda, pan Kliment na konci rozdal knížky o olympiádě v Soči, o které byl veliký zájem, a za velkého potlesku se s ním studenti rozloučili. Doufáme, že to nebyla poslední návštěva a že se k nám pan Kliment zase někdy vrátí.

autor: benesova / vloženo: bře 24, 2014