Z deníku environmentálního koordinátora – Krasíkov 2013, Moravská města a Osvětim

V akčním plánu EVVO se objevují tematické celky: ČR – známá neznámá a Jsme nedílnou součástí Evropy. V jejich rámci jsou uskutečňovány projektové dny, které nabízejí studentům poznat Čechy i okolní státy ve společnosti svých spolužáků a pedagogů.

Krasíkov 2013, chcete – li Mission: Impossible II - je letos spojen se třídou 1b, kde je třídní učitelkou Mgr. Marie Moravanská.

Spaní ve stodole na pilinách a k tomu porce zábavy, turistiky a poznávání krás naší vlasti - v tomto případě okolí Konstantinových Lázní - zažila loni poprvé moje třída – letošní 2b – na začátku školního roku 2012/2013 - více na http://www.gymberoun.cz/view.php?cisloclanku=2012091001.

Letos vás o průběhu teambuildingového kurzu informuje Anička Černá z 1.B.

Moravská města a Osvětim

Letošní říjnové období bylo Mgr. Moravanskou obdobím přípravy dvoudenního projektu Moravská města a Osvětim. Projektu se zúčastnili studenti z různých tříd, které neodradil ani podzimní termín, ani naplánované dny neděle a pondělí.Nedělní moravské putování po zajímavostech v okolí Olomouce, Ostravy, Karviné a pondělní dopolední prohlídka Krakova byly předehrou k dosažení hlavního cíle – koncentračního vyhlazovacího tábora v polské Osvětimi. Myslím si - a nejen já – že bychom i místa hrůzy měli zařazovat do scénáře našich poznávacích zájezdů. A uvědomit si, že: „Někdy i žít je hrdinským činem...“ (motto článku od A. Černé)

A termín konání této akce? 20. - 21. 10. 2013 Podrobnosti si zcela určitě přečtěte v přiloženém článku zpracovaném Aničkou Černou z 1.B.

Obou akcí se zúčastnily Mgr. Marie Moravanská a Mgr. Marie Štěpničková

autor: stepnickova / vloženo: lis 26, 2013