Beseda o islámu v kvartě

(studentky kvarty) Dne 27.března jsme od příchodu do školy napjatě čekali na besedu s panem Michalem Dolejšem, která byla naplánovaná už na první hodinu při občanské výchově. Téma této přednášky bylo stanovené jako islám a obecně život v zemích, kde je islám nejčastějším náboženstvím. Když pan Dolejš přišel, krátce se představil a trochu nás do jeho situace uvedl. Dozvěděli jsme se, že studoval různá náboženství a poté vyrazil cestovat. Také nám krátce shrnul důležité věci o islámu a pak jsme se mohli ptát.

27. 3. 2015 beseda o islámu s kvartou 27. 3. 2015 beseda o islámu s kvartou Bylo vidět, že pan Dolejš na toto téma opravdu rád vypráví a diskutuje a nebylo se čemu divit - věděl toho opravdu hodně. Ptali jsme se ho současnou situaci, na jeho pohled na muslimy a a také na postavení žen v muslimských rodinách. Pan Dolejš vždy dokázal spojit vysvětlení s nějakým příběhem, který sám zažil, a to se nám všem moc líbilo. Také nám nechal prohlédnout si korán a ukázal, jak se správně nosí hidžáb, který je dobré mít i jako turistka, když navštívíte některou z muslimských zemí. Díky této besedě jsem se dozvěděla spoustu nových věcí o tomto náboženství a moc se těším na další besedu.

autor: polednikova / vloženo: dub 21, 2015