I vy se můžete stát muzungu

(Petra Vlasáková, 2.A) Berounské gymnázium navštívila ve středu 19.března Alžběta Táborská (absolventka 2009), která nám velice poutavým způsobem vyprávěla o době, tedy dvou měsících, strávených v Ugandě, kde mimo jiné vyučovala na základní škole. Čas prožitý v krásné zemi rozkládající se na břehu Viktoriina jezera v ní zanechal spoustu zážitků, zkušeností, ale hlavně zažila drsná setkání s chudobou a sociální úrovní obyvatelstva.

Představila nám africký styl života, který není zrovna šťastný. Většina lidí trpí finanční tísní, není zde dostatek pracovních příležitostí na zajištění rodin, děti chodí do školy jen, když si rodina může dovolit zaplatit školné. Velký problém se vyskytuje ve zdravotnické péči, která je velmi obtížně dostupná. Obyvatelstvo sužuje častý výskyt nemocí jako je malárie nebo HIV a nejbližší nemocnice jsou i desítky kilometrů daleko. Alžběta se na základě získaných zkušeností rozhodla založit neziskovou organizaci Muzungu for Uganda.

I vy se můžete stát muzungu – lidmi, kteří přispějí na dobrou věc. Pro více informací stačí navštívit webové stránky www.muzunguforuganda.com.

autor: admin / vloženo: bře 24, 2014