Státní maturita jaro 2011 – 41 vyznamenání z 91 maturujících

Zpráva s informací zacinkala v mobilu pana ředitele: kouzelným klíčkem – heslem – otevřete a zkontrolujte budoucí maturitní vysvědčení studentů! Chvíle napětí - (studentům věříme, ale přece máme lehké obavy) - a informativní verze vysvědčení (zatím nikoli pro tisk) svítí na obrazovce v ředitelně. Kontrolujeme, prohlížíme, zkoumáme…Ve státní části nenalézáme ani jednu nedostatečnou. Mezi 182 povinnými zkouškami obtížně nacházíme čtyři dostatečné... a v povinných zkouškách napočítáme jen 17 dobrých … Zbytek 67 chvalitebných a 94 výborných. Vyskakujeme radostně od počítače…a je nám líto, že tu nemáme maturanty, abychom se s nimi podělili o společnou radost.

A teď trochu informací a statistických údajů: Studenti v letošním roce poprvé skládali maturitu o dvou částech: státní (čeština, cizí jazyk nebo matematika – základní nebo vyšší úroveň zkoušky) a profilová (dva předměty „tradiční“ maturity).

Letos maturovalo 91 studentů. Ve státní části volili tyto předměty:

Čeština – základní -      88

Čeština – vyšší -           3

Angličtina – základní     52

Angličtina – vyšší         7

Němčina – základní      3

Matematika – základní  25

Matematika – vyšší       4

Statistiky vždy zajímají průměry. Nevypovídají mnoho o jednotlivcích, ale pomáhají jim porovnat jejich individuální výsledek s průměrem ročníku. V následující tabulce uvádíme průměrnou známku školy v povinné části státní maturitní zkoušky:

Čeština – základní -      1,69

Čeština – vyšší -           1,33

Angličtina – základní     1,62

Angličtina – vyšší         1

Němčina – základní      2

Matematika – základní  1,6

Matematika – vyšší       1,25

Letošní maturitní zkoušky vyžadovaly přípravu jak od studentů, tak od učitelů. Studenti si kromě vědomostí museli osvojit i techniku a způsob práce s testovými úlohami, učitelé se museli adaptovat na nový způsob zkoušení, opravování písemných prací i hodnocení, naučili se vyplňovat nové formuláře…

Jsme ve finále. Děkujeme všem, že byli připraveni. Jsme hrdí na své studenty i učitele.

Milí abiturienti, v pondělí, 20. června 2011 si maturitní vysvědčení rozdáme s úsměvem a s přáním dalších úspěchů!

autor: admin / vloženo: čen 16, 2011