Svatomartinské šachy

11. 11. 2016 se v DDM na Březových Horách v Příbrami sjely budoucí šachové naděje okresů Beroun, Praha – západ a Příbram na oblastní kolo postupové soutěže Přeboru škol v šachu. Náš A tým 2. skupiny – tj. tým studentů 2. stupně ZŠ resp. primy až kvarty - ve složení Petr Handl ze sekundy, Jan Lojka, Matouš Hofmeister a Teodor Machart z tercie vybojoval s velkým náskokem 1. místo, náš A tým 3. skupiny – tj. studentů SŠ – ve složení Jiří Vrecion ze septimy, Jiří Havelka z 1b, David Hakl ze 3a a Tomáš Plhák ze sexty vybojoval 2. místo. Naše A týmy postupují do krajského kola šachového přeboru! Gratulujeme a držíme palce.

Ale jak to všechno začalo? Matouš Hofmeister přišel v polovině října s nápadem uspořádat školní kolo šachového turnaje. Podle propozic soutěže byl nejvyšší čas na uspořádání školního kola – ale ani časová tíseň nás neodradila od vyhlášení turnaje. Velmi mě překvapil zájem studentů. Nakonec jsme školní kolo sehráli za účasti více než 20 studentů 24. 10. 2016. Z výsledků školního turnaje vzešly 2 týmy 2. skupiny a 2. týmy 3. skupiny.

Děkuji za účast ve školním kole studentům: Jurij Skalský, David Sebera, Jan Kysilka, Ondřej Sládek, Petr Hron, Adam Hipča, Petr Škába, Jan Resl, a samozřejmě členům do kraje postupujícího týmu 3. skupiny.

Děkuji za účast ve školním kole studentům: Matěj Holub, Oliver Duda, Jakub Matějka, Viktor Čarný, Vladimír Patera, Matyáš Levíček, a samozřejmě členům do kraje postupujícího týmu 2. skupiny.

Za zapůjčení šachových souprav do školního kola bych chtěla poděkovat vedoucí Šachového klubu Zdice paní Evě Rosenbaumové.

Za odborné vedení školního kola velmi děkuji Janu Hofmeisterovi. Jemu patří dík i za zapůjčení šachových souprav, které jsme si vezli na oblastní kolo.

autor: stepnickova / vloženo: lis 16, 2016