MatX – Matematický expres
Ve školním roce 2017-2018 probíhá již 4. ročník internetové československé mezinárodní matematické soutěže pro žáky sekundy, tercie a kvarty – tedy 7. - 9. ročníků ZŠ MatX. Naši studenti se účastní poprvé a přesto vytvořili maximální možný počet čtyřčlenných týmů, které škola může do soutěže vyslat – pět týmů z každé třídy. 14. 2. 2018 se v čase 8:45 – 10:15 do řešení hlavně netradičních úloh pustilo na 60 studentů "malého gymnázia". A tým kvarty ve složení Hofmeister Matouš, Hudeček Matyáš, Machart Teodor, Žebra Vít obsadil 16. místo z 600 zúčastněných týmů - gratulujeme!
V loňském roce (2016 - 2017) se zúčastnilo 624 týmů ze 144 škol.
Letos je v soutěži zapojeno opět téměř 600 týmů ze 100 škol.
Naše týmy:
Školní kolo - pořadí
Sekunda:
1. místo ve školním kole
tým č. 297 – Berounské traktůrky – 29.-33. místo ze 600 zúčastněných týmů celkem
3. - 5. místo ze 68 sekund
Chleboun Marek, Adam Koranda, Tomáš Kotrla, Zuzana Matějková
2. místo: 300 – LOPATY
Brousil Lukáš, Endrle Filip, Hejna Antonín, Rosický Filip
3. místo. 299 – Vaflos Doritos
Duda Oliver, Ježek Petr, Libiš Sebastián
298 – Borcy
Daněk Kryštof, Dušek Matyáš, Koller Jonáš, Zásměta Michal
301 – Sekunda Girls
Běličková Klára, Hamerníková Nela, Matyášová Ester, Žaliová Julie
Tercie
1. místo ve školním kole
tým č. 302 – BČRN – 43. ze 600 zúčastněných týmů
10. místo ze 68 tercií
Levíček Matyáš, Salva Tobiáš, Seidl Jan, Sitek Tomáš
2. místo: 306 – Antigentle(wo)men
Gregůrková Irena, Kebrlová Amálie, Kubásková Anastázie, Pavlis Petr
3. místo. 304 – Tůma Thics
Handl Petr, Matějka Jakub, Prokš Ladislav, Tůma Matyáš
305 – Potterheadi
Bílková Kristýna, Fleková Johanka, Hrnčířová Kristýna, Hronková Ivana
303 – Pižmoni
Bacíková Věra, Havelka Marek, Janošek Adam
Kvarta
1. místo ve školním kole
tým č. 311 – GJB Alfa 16. místo ze 600 zúčastněných týmů
10. místo ze 62 kvart
Hofmeister Matouš, Hudeček Matyáš, Machart Teodor, Žebra Vít
2. místo: 310 – X – Grills
Hartigová Katka, Chlebounová Julie, Karousová Markéta, Komancová Eliška
3. místo: 307 – no name :-)
Forejtová Lubomíra, Červená Julie, Zatloukalová Jitka
309 – Ambrož
Cihlář Jakub, Chvátal Marek, Mařík Antonín, Novák Vojtěch
308 – Dezider
Baštová Julie, Černá Denisa, Lipinská Markéta, Žáčková Julie
Více na https://matx2.p-mat.sk/cs/#
Soutěž na GJB garantuje Mgr. Marie Štěpničková